Przejdź do treści

Pierwsze Forum Dziedzictwa Kulinarnego Krajny i Pałuk

Po dniach pełnych smaków, tradycji i pasji, z radością podsumowujemy I Forum Dziedzictwa Kulinarnego Krajny i Pałuk, które odbyło się 12 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury. 🏰

To było niezapomniane święto smaku, gdzie zanurzyliśmy się w bogatej palecie lokalnych smaków i tradycji. Eksperci kulinarni oraz pasjonaci regionalnej kuchni zaprezentowali nam nie tylko wybitne umiejętności, ale także ukazali piękno dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Przez pięć godzin wspaniałego programu mieliśmy okazję odkrywać zapomniane receptury, serowarskie, browarnicze i winiarskie tradycje, które są dumą Krajny i Pałuk. Dr Kamila Czechowska i Anna Sergott dzielili się swoją wiedzą, przybliżając nam kulinarne skarby naszej ziemi.

Biesiada Dwóch Krain: Niezapomnianym punktem programu była „Biesiada Dwóch Krain” – degustacja regionalnych potraw. To wydarzenie udowodniło, że historia i kultura mogą być równie porywające, co najwspanialsze dania. Smaki naszego dziedzictwa kulinarno-kulturowego były nie tylko smakowite, ale i przesycone historią.

📅 Data wyznaczona, oczekiwania spełnione: Zaznaczyliście datę w kalendarzach i przybyliście tłumnie! Wasza obecność uczyniła nasze forum jeszcze bardziej wyjątkowym. Dziękujemy Wam za tę niezapomnianą podróż przez kulinarną historię naszego regionu!

Dziękujemy Wam z otwartymi ramionami i niecierpliwością, żeby razem kontynuować świętowanie naszego dziedzictwa kulinarno-kulturowego. To dopiero początek – kolejne wydarzenia już na horyzoncie!