Przejdź do treści

Nowy projekt dla szkół „Wędrówka ze smakiem: Edukacyjne spotkania o zdrowym żywieniu”

Fundacja Saluto Culina we współpracy z gminą Nakło nad Notecią realizuje nowy projekt „Wędrówka ze smakiem: Edukacyjne spotkania o zdrowym żywieniu”. Projekt ten jest wdrażany w lokalnych szkołach, a tym razem udział w projekcie wezmą uczniowie jednej z klas w ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią.


Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyka uzależnień poprzez interaktywne i edukacyjne eventy kulinarne. Młode osoby często nie zdają sobie sprawy z wpływu diety na zdrowie fizyczne i psychiczne. Projekt dostarcza praktycznej wiedzy na temat zdrowego gotowania, wyboru odpowiednich składników oraz zrozumienia wpływu diety na organizm. To podnosi świadomość żywieniową i kształtuje zdrowe nawyki już od najmłodszych lat. Wczesna edukacja na temat zdrowego stylu życia jest kluczowa w zapobieganiu chorobom dietozależnym, takim jak otyłość, cukrzyca czy choroby serca. Projekt ma na celu zmniejszenie ryzyka tych schorzeń poprzez promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.


W ramach projektu organizowane są warsztaty gotowania, prelekcje dietetyczne oraz degustacje zdrowych potraw. Uczestnicy mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat zdrowego gotowania, wyboru odpowiednich składników oraz zrozumienia wpływu diety na ogólne zdrowie.
Dzięki współpracy z lokalnymi ekspertami z dziedziny żywienia, psychologii oraz rehabilitacji uzależnień, projekt zapewnia kompleksowe podejście do problemu zdrowego stylu życia. Uczestnicy zdobędą nie tylko umiejętności kulinarne, ale także wiedzę na temat zdrowia psychicznego i fizycznego, co może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka uzależnień.


Projekt Fundacji Saluto Culina „Wędrówka ze smakiem: Edukacyjne spotkania o zdrowym żywieniu” współfinansowany ze środków gminy Nakło nad Notecią to inicjatywa, która może przynieść liczne korzyści młodym osobom. Poprzez edukację, praktyczne warsztaty i wsparcie ekspertów, projekt promuje zdrowy styl życia, profilaktykę zdrowotną oraz rozwój osobisty uczestników, co ma szansę przynieść długotrwałe, pozytywne efekty.