Przejdź do treści

Podsumowanie wykładu specjalistki ds. żywienia w ramach projektu „Pełni życia, pełni sił – zdrowe i aktywne życie po sześćdziesiątce”

Wykład specjalistki ds. żywienia, który odbył się w ramach drugiej edycji projektu „Pełni życia, pełni sił – zdrowe i aktywne życie po sześćdziesiątce”, był kluczowym elementem inicjatywy, adresowanym do seniorów zainteresowanych zdrowym odżywianiem i utrzymaniem dobrej kondycji fizycznej.

Wydarzenie miało miejsce 5 czerwca i zgromadziło liczne grono uczestników z lokalnej społeczności. Pani Margareta Machnik-Król, mająca wieloletnie doświadczenie w dziedzinie kulinarnej, przedstawiła istotne zagadnienia dotyczące znaczenia odpowiedniego odżywiania się na starsze lata. Jej wykład skoncentrował się na praktycznych aspektach dietetycznych, które mogą wspomóc utrzymanie zdrowia i energii w późniejszym wieku.

Podczas prezentacji omówiono kluczowe składniki diety, które powinny być uwzględnione w codziennym jadłospisie seniorów, aby wspierać funkcjonowanie organizmu i zapobiegać chorobom związanym z wiekiem. Specjalistka szczegółowo przedstawiła właściwości różnych grup produktów spożywczych oraz ich wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Wykład nie tylko dostarczył uczestnikom praktycznej wiedzy na temat zdrowego żywienia, ale również stanowił okazję do zadawania pytań i dyskusji na temat dietetycznych wyzwań osób starszych. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat zdrowego stylu życia.

Projekt realizowany we współpracy z Powiat Nakielski