Przejdź do treści

Pierwsze warsztaty w ramach projektu „Smakuj radość wiejskiego życia”

Pierwsza część projektu „Smakuj radość wiejskiego życia”, realizowana przez Fundację „Saluto Culina”, dobiegła końca. Warsztaty kulinarne w miejscowości Wiele były pełnym sukcesem, przynosząc wiele korzyści lokalnej społeczności.

Warsztaty kulinarne w Wielu zgromadziły mieszkańców różnych grup wiekowych, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Dzięki wspólnemu gotowaniu, uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami kulinarnymi oraz zbudować silniejsze więzi sąsiedzkie. Atmosfera była pełna radości i zaangażowania, a każdy uczestnik wniósł coś unikalnego do wspólnego stołu.

Pod okiem wykwalifikowanego kucharza, uczestnicy warsztatów poznali nowe przepisy i techniki kulinarne. Szczególny nacisk położono na wykorzystanie lokalnych i zdrowych składników. Uczestnicy nauczyli się, jak przygotowywać smaczne i pożywne posiłki, jednocześnie dbając o swoje zdrowie. Ważnym elementem warsztatów była edukacja na temat zrównoważonego stylu życia. Uczestnicy dowiedzieli się, jak efektywnie wykorzystywać resztki żywności, co nie tylko pomaga w zmniejszaniu marnotrawstwa, ale także jest korzystne dla domowego budżetu. Warsztaty promowały ekologiczne podejście do gotowania, podkreślając znaczenie odpowiedzialnego gospodarowania zasobami.

Z niecierpliwością oczekujemy na kontynuację projektu w innych miejscowościach. Kolejne warsztaty odbędą się w gminie Nakło. Mamy nadzieję, że sukces warsztatów w Wielu stanie się inspiracją dla innych wsi i przyczyni się do dalszej aktywizacji oraz integracji społeczności wiejskich.

Zadanie publiczne realizowane przy współpracy z Powiatem Nakielskim.